top of page

Pressiteade: Linnafestival UIT 2016 kogub lugusid kohtumistest võõrastega

Linnafestival UIT kogub lugusid kohtumistest võõrastega

Linnafestival UIT kogub kohti ja lugusid, mis on seotud meeldejäävate võõrastega Tartu linnas. Valik lugudest jõuab tänavuse festivali ajal, 17.-20. augustil, linnaruumi ning selleks puhuks loodavale Tartu linna mälukaardile.

Festivali meeskond ootab nii lühikirjeldusi kui pikemaid lugusid kohtumistest võõrastega: Millised on head kohad võõrastega tutvumiseks? Milline on Sinu lugu võõraga tutvumisest? Kas suhtlete veel? Jäi kohtumisel midagi ütlemata, mida nüüd tahaks välja ütelda? Mis mõju kohtumise kohal Sulle on?

Lugude kogumise ja mälukaardi idee autorid on Anna-Maria Saar ja Heleri Heinrand, kel endal teemaga isiklik seos. ”Vahel käin mööda linna ringi ning mõni teeots ja tänavanurk hakkavad eriti erksalt vastu kajama. Selliste kogemuste erksuse taga on võõrad, kellega kohtumine minu jaoks sündmuse lõi ja sellele kohale mälu andis. Meie lugude kogumise idee oli tingitud soovist see kogetu maha laadida ning üles märkida - vahetada ka teistega neid kohti ja kogemusi,” rääkis üks idee autor Anna- Maria Saar.

Oma loo ja koha saab saata aadressil mariliis@uit.ee hiljemalt 10. augustiks! Loodava kaardi ning 17.-20. augustiks linnaruumi paigaldatavate installatsioonide abil on võimalik kohti külastada ning lugudega tutvuda.

Tänavusest festivali installatsiooniprogrammist leiab lisaks eelmainitule ka teisi teoseid teemal “Kohtumine võõraga”, mis püüavad tänaval võhivõõraid kontakti looma panna. Kogu festivali programm avalikustatakse juuli lõpus.

Linnafestival UIT toimub sel aastal Tartus neljandat korda. UIT kutsub igal aastal avastama Tartut uutel viisidel - ootamatutes ja unustatud kohtades (angaarid, garaažikompleksid, unustatud hoovid jne), kus saab näha kunsti, filmi, teatrit, kunsti, nautida pidusid ja kogeda lihtsalt mõnusaid seiklusi.

Fotosid eelmise aasta festivalist vaata siit, fotode autor Patrik Tamm

Rohkem infot: Facebook

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page