top of page

LINNAPARASIIDID:
RAIVIOBUMANN (FI)

installatsiooniprogramm

LINNAPARASIIDID / 18.-21. august

10 teost / üle linna / erinevad asukohad
 

Tänavune UIT festivali installatsiooniprogramm võtab luubi alla parasiitarhitektuuri. Nii kohalikud kui ka rahvusvahelised kunstnikud on linna vaadanud n-ö parasiidi pilguga, otsides uusi eluvõimalusi ruumi puudu- või ülejäägis. Linnaparasiidid on leidnud endale peremehe imekitsas ruumis hoonete vahel, mahajäetud tehasehoones, rohtukasvanud tiigis ja unustusse vajunud kinos. Installatsioonid on puistatud üle Tartu, mine otsi nad üles!

IMG_5049 (2).jpg

foto: Laura Lisalo

RAIVIOBUMANN (FI) “Jada”

18.–21. august 12.00–20.00

Aida 7

“Jada” tegeleb olematu ruumi avastamise ja selle ümbruse ning ajalooga. Lõpetamata nurk kutsus lisama kohaspetsiifilist laiendust, mis toimib ühtaegu nii meenutuse kui katsena jõuda arhitektuurilise lõpetatuseni. Installatsioon raamib ühe paiga ja teeb tagasivaate selle kunagisele funktsioonile ning uurib, kas seda sotsiaalsete kohtumiste ja meelelahutuse kohta on võimalik kildude ja fragmentide kaudu taasluua.

Täname: Thalia entusiastid Erkki Ergma,  ja Lauri Hermann, Enn Braun
Toetajad: Tartu linn ja Eesti Kultuurkapital

 

RaivioBumann (Päivi Raivio (FI) ja Daniel Bumann (CH)) tegutsevad avaliku ruumi kunsti ja disaini valdkonnas. Nende taust, mis on seotud nii kogukondliku ja avaliku kunsti kui stsenograafiaga, juhib ka seda, kuidas nad lähenevad oma loomingule, mida nad ise kutsuvad avaliku ruumi taas-koreografeerimiseks. Esmalt valib duo oma kohaspetsiifiliste kunsti- ja disainiprojektide jaoks keskkonnast välja sobiva raami ning seejärel lisatakse sinna välja mõeldud loo abil uus kiht, mis toimib kui kunstiline sekkumine. Nende eesmärk on tekitada uutmoodi suhtlust, ootamatuid kohtumisi inimeste ja kohtade vahel ning tõsta esile neid paiku, millest me tavaliselt lihtsalt mööda kõnnime. 

 

RaivioBumann koduleht

bottom of page