top of page

LINNAPARASIIDID:
ROLAND SEER & CAROL SCHULTS

avatud konkursi töö

installatsiooniprogramm

LINNAPARASIIDID / 18.-21. august

10 teost / üle linna / erinevad asukohad
 

Tänavune UIT festivali installatsiooniprogramm võtab luubi alla parasiitarhitektuuri. Nii kohalikud kui ka rahvusvahelised kunstnikud on linna vaadanud n-ö parasiidi pilguga, otsides uusi eluvõimalusi ruumi puudu- või ülejäägis. Linnaparasiidid on leidnud endale peremehe imekitsas ruumis hoonete vahel, mahajäetud tehasehoones, rohtukasvanud tiigis ja unustusse vajunud kinos. Installatsioonid on puistatud üle Tartu, mine otsi nad üles!

ROLAND_CAROL-10.jpg

ROLAND SEER & CAROL SCHULTS (EE) “Mudil”

18.-21. august 14.00–22.00

Emajõe tänava trepid

“Mudil” on interaktiivne installatsioon, mis on oma pealkirja saanud ühe visa kala, ümarmudila järgi. Ümarmudil suudab ellu jääda tingimustes, milles teised seda enam ei suuda, ning on kümnete parasiitliikide peremeesorganism. Installatsiooni autorid Roland Seer & Carol Schults märkasid, et Emajõe ääres jõkke suubuvad trepid võiksid olla suurepärane paik saunatamiseks. Saun kasutab ära juba olemasolevaid treppe, kuhu on loodud saunalava ning jõge ääristavat metallstruktuuri, mis on seinte ja lae alus.

Täname: HUUM, Khis Baths, OKKA

Toetajad: Tartu linn ja Eesti Kultuurkapital

 

 

Roland Seer (1987) ja Carol Schults (2001) on linna- ja arhitektuurihuvilised animaatorid, kes töötavad Tartu Multifilmi stuudios. Carol Schults lõpetas 2021. aastal Tartu Kunstikoolis 3D kunstnik-kujundaja eriala ning alustas tööd Tartu Multifilmis. Tartu Multifilmi eestvedaja Roland Seer on lõpetanud Animation Workshopi Taanis ning on olnud õppejõud Eesti Kunstiakadeemias, Tartu Kunstikoolis ja Tartu Kõrgemas Kunstikoolis Pallas. Seer on kunstnik ja animaator lühianimatsioonis “Amalimbo”, mis nomineeriti 2016. aastal Veneetsia Filmifestivalil Euroopa Filmiakadeemia auhinnale.

 

Rolandi ja Caroli teos jõudis festivali programmi avatud konkursi kaudu.

Tartu Multifilmi koduleht 

bottom of page