top of page

AJUTINE KOLAHOOV
ARHITEKTUURIKOOL

vaba mängu ja ehitamise ala

_DSC8229 (Aangepast).jpg

foto: John Akerman Özgüç

Hoov on avatud: 16.-19. AUGUST 12.00-20.00
Ehitamise aeg (olemas juhendaja): 16.-19. AUGUST 17.00-20.00

Asukoht: Salme 1a

NB! Kolahoovi on oodatud mängima eelkõige 6- kuni 16-aastased lapsed ja noored. Lapsevanematele ja väikelastele on platsi kõrval oma puhke- ja piknikuala.
 

Arhitektuurikooli eestvedamisel avatakse 16.-19. augustil Linnafestivali UIT raames vaba mängu ja ehitamise ala – kolahoov, et noored saaksid rohkem loovalt, aktiivselt ja iseseisvalt õues aega veeta. Pakume lastele ja noortele festivali raames võimalust oma tegemistega tagasi õue kolida, seal omapäi ehitada, lammutada, ronida, mängida ja suhelda. 

 

MIKS? 

Tänapäeva linnastunud väliruumis on terav puudus keskkondadest, mis suudaksid pakkuda noorele väljakutseid ja iseseisva tegutsemise rõõmu, olles samaaegselt kõigile kättesaadavad. Otsustasime katsetada Karlova kooli hoovialal ajutise ruumi eksperimendiga – mänguala, mis on loodud põhimõttel, et lastel on hea, arendav ja huvitav tegutseda autonoomselt kõiksugu kolaga.  

 

KUIDAS?

Kolahoovi ei pea jõudma mingiks kindlaks kellaajaks ja seal saab tegutseda nii nagu hing parasjagu ihkab. Kolahoovis ei ütle keegi, mida täna teha võiks ega anna juhiseid. Kehtib kokkulepe, et kõigil peab olema turvaline ja kõigil peab olema tore.

 

KUS?

Salme 1a Karlova kooli hoovi rohealale luuakse UITi raames põnev vabamängu ja pikniku ala ning muud põnevat. Loodud kolahoovi saab külastada festivali ajal 16.-19. augustini.

IMG_4568.JPG

foto: Marie Valgre

Arhitektuurikool on üks ruumimaagide kool, kus õpitakse meid ümbritsevat ruumi teistsuguse lähenemisega vaatama, looma ning kogema. Peale Arhitektuurikoolis õppimist ei ole puu enam lihtsalt puu ega koridor enam lihtsalt koridor. Keskkond ning selles paiknevad objektid saavad õpilaste jaoks uue tähenduse, mida kogetakse ja katsetatakse erinevate põnevate ruumiliste projektide abil.

 

Tartu Arhitektuurikooli juhendajad on maastikuarhitektid Kristin Leis ja Kerli Irbo. 

 

Arhitektuurikooli koduleht

bottom of page