top of page

LINNAPAUSID:
ALEXANDER RÖMER (DE)

installatsiooniprogramm

LINNAPAUSID / 16.-19. august

9 teost / üle linna / erinevad asukohad

2023. aasta festivali katusteema "Linnapausid” keskendub Tartu tühermaadele ja tühimikele. Need on üleminekufaasis ja taltsutamata paigad, mil esmapilgul ei tundu funktsiooni olevat, kuid ometigi on neil väärtus sellistena, nagu nad on. Uurime koos kunstnikega linnapauside mõju ja tähendust linnaruumis. Linnapausidest ajendatud installatsioone loovad üheksa kunstnikku või kollektiivi Eestist ning välismaalt, neist kolm on noored arhitektid, kes on valitud programmi avatud konkursi kaudu. 

Alex Römer_Constructlab.jpg

ALEXANDER RÖMER (DE) “GarageLab”

16.–19. august 12.00–20.00
Raatuse 99

Puulusikate meisterdamine koos kunstnikuga 
16.-19.08 kell 16-20:00

Supiõhtu - too oma lusikas! :)
19.08 kell 16-17:00
 

Garaaž ei ole ainult auto parkimise koht…

Garaaž on nokitsemise ja katsetamise koht. See areneb pidevalt – analoogselt selle kasutajatele – sõltuvalt vajadustest ja tegevusest ning see pole kunagi lõplikult sisse seatud. Ka avardab garaaž elamispinda, see on eneseteostuse koht inimestele, kelle kodus selleks ruumi pole. See loob pikemaks viibimiseks koha, mis võib olla isikupäraselt kujundatud ja kasutatud, kui teistega ühiselt garaažihoovis kokku tullakse.

Kuidas saaksime külastajatele garaažid avada, muuta need käegakatsutavaks ning jätkusuutlikke tulevikukontseptsioone läbi mängida?

Arhitekt, disainer ja tisler Alexander Römer algatas 2012. aastal endise EXYZT kollektiivi (2005-2013) liikmena rahvusvahelise projekteerimis-ehitusvõrgustiku Constructlab. Constructlab on tegevusuuringute, konstruktiivse katsetamise ja interdistsiplinaarse loomingu labor. Constructlabi projektid arendavad ajutise ja kaasava disaini ja arhitektuuri praktikat. Projektid seovad disaini ja valmistamise, algatavad koostööd kohalike kogukondadega ja tõstavad esile iga osaleja oskusteabe. Römer näeb arhitektuuris ja disainis sotsiaalse sekkumise vahendit, mille abil on võimalik tekitada ruumi dünaamilisteks kriitilisteks suhtlusaktideks.

Constructlabi koduleht

Projekti toetab Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkond Tallinnas. 

bottom of page