top of page

LINNAPAUSID:
ULLA ALLA, MERILIN KAUP,

MARI MÖLDRE & MARGUS TAMMIK

installatsiooniprogramm

LINNAPAUSID / 16.-19. august

9 teost / üle linna / erinevad asukohad

2023. aasta festivali katusteema "Linnapausid” keskendub Tartu tühermaadele ja tühimikele. Need on üleminekufaasis ja taltsutamata paigad, mil esmapilgul ei tundu funktsiooni olevat, kuid ometigi on neil väärtus sellistena, nagu nad on. Uurime koos kunstnikega linnapauside mõju ja tähendust linnaruumis. Linnapausidest ajendatud installatsioone loovad üheksa kunstnikku või kollektiivi Eestist ning välismaalt, neist kolm on noored arhitektid, kes on valitud programmi avatud konkursi kaudu.

ulla margus mari merilin_foto mari volen

foto: Mari Volens

ULLA ALLA, MERILIN KAUP, MARI MÖLDRE & MARGUS TAMMIK (EE)
“Mis on muru mõte?” 
16.–19. august 12.00–20.00
Erminurme bussipeatuse lähedal (Raadi)

 

Ei leia naljalt teist sellist loodusvormi, mis kutsuks esile maailmavaadete põrkumise nõnda jõulisel skaalal, kui seda on muru. Õigupoolest ongi muru paras väljamõeldis, tehisliik, mille järjepidevusnõudlus on lakkamatu.

Muru kui vaip on pinnapealne lahendus, mille alla on laisalt pühitud hirmud selle eest, mida peame segaduseks ja korratuseks. Viitsimatus mõista looduse ainsuse koori, mille kord on keerulisem kui meie ettekujutus.

Tõelised tühermaad ei olegi unustatud ja võssa kasvanud augud, vaid hoolikalt nülitud ja esinduslikud muruplatsid aedades.

Meie ruumilised (mitte)sekkumised kasutavad enamasti kohapealseid materjale, milleks seekord osutus kaponiire kattev unustusse vajunud hein.

Ulla Alla, Merilin Kaup, Mari Möldre ja Margus Tammik on arhitektid, kelle tegevused hõlmavad nii hariduslikke projekte, näituseid kui projektiruumi loomist. Nad väärtustavad peamiselt käelisi tegevusi – nokitsemist, parandamist, puhastamist, ehitamist, lammutamist ja muud vahetult käte läbi sündinud ruumiloomet. Keskendudes olemasolevale, kasutavad nad eksisteerivat mateeriat meie ümber. Koos Triin Reidlaga on nad VARES (Valga Arhitektuuriresidentuuri) eestvedajad.

bottom of page