top of page

LINNAPARASIIDID:
ARHITEKTUURIKOOL

installatsiooniprogramm

LINNAPARASIIDID / 18.-21. august

10 teost / üle linna / erinevad asukohad
 

Tänavune UIT festivali installatsiooniprogramm võtab luubi alla parasiitarhitektuuri. Nii kohalikud kui ka rahvusvahelised kunstnikud on linna vaadanud n-ö parasiidi pilguga, otsides uusi eluvõimalusi ruumi puudu- või ülejäägis. Linnaparasiidid on leidnud endale peremehe imekitsas ruumis hoonete vahel, mahajäetud tehasehoones, rohtukasvanud tiigis ja unustusse vajunud kinos. Installatsioonid on puistatud üle Tartu, mine otsi nad üles!

Arhkool_foto lastest_edited.jpg

ARHITEKTUURIKOOL (EE) “Parasiidid Aparaaditehase seinapragudes”

18.–21. august, 12:00–20:00

Kastani põik (Kastani 44 ja 48 vahel)

Aparaaditehases asub üks salajane, kõige kitsam ja suurte puudega põiktänav Tartus. Tavaliselt on sinna viiv värav lukku keeratud ja luku võti peitu pandud, kuid nüüd avatakse UIT festivali ajaks see salapärane tänav lastele ja suurtele uudistamiseks.

Mis on vahepeal küll selles põnevas tupiktänavas toimunud? Seinapragudest on välja roninud igasugused eriskummalised parasiidid, kes on Arhitektuurikooli õpilaste abiga endale telliskivide vahele pesad teinud. Noored arhitektid on külastajatele valmis ehitanud ka trepid, et oleks võimalik parasiitide elupaikadesse küündida. 

Ootame teid külla!

 

Idee ja teostus Arhitektuurikooli õpilased ja nende pered: TOMI-DAILAN DEKET, GERT-REVON DEKET, JOOSEP MARKUS KUUSPALU, VILLEN PART, EWA RAAL, RAIN RAAL, KUNDULA RAAL

Juhendajad: LIIS UUSTAL ja MADLI MARUSTE

 

Täname: Proplastik, Lasita maja

Toetajad: Tartu linn ja Eesti Kultuurkapital

 

 

Arhitektuurikool on üks ruumimaagide kool, kus ōpitakse meid ümbritsevat ruumi teistsuguste silmadega vaatama, looma ning kogema. Peale Arhitektuurikoolis ōppimist ei ole puu enam lihtsalt puu ega koridor enam lihtsalt koridor. Keskkond ning selles paiknevad objektid saavad ōpilaste jaoks uue tähenduse, mida kogetakse ja katsetatakse erinevate pōnevate ruumiliste projektide abil.

 

Tartu Arhitektuurikooli juhendajad on arhitekt Liis Uustal ja arhitektuurisemiootik Madli Maruste.


Arhitektuurikooli koduleht

bottom of page