top of page

ARHITEKTUURIKOOL:

PAELAINSTALLATSIOONI TÖÖTUBA

töötuba

telkla.png

foto: Rasaa Etten

Töötuba juhendab maastikuarhitekt MERLE KARRO-KALBERG

Toimumisaeg: 23. august 16:00-19:00

Asukoht: Vaksali park

Lapsed vanuses 7-11, aga oodatud on ka teised huvilised. 

Eelregistreerimine: kadri@uit.ee

Osalustasu 5€

Arhitektuurikooli paelainstallatsiooni töötoas uurime lähemalt, kuidas ühendada loodus (park) ja kunstniku idee (installatsioon) ning kuidas nende kahe koosmõjul tekivad paigad, mis ligi meelitavad ning siiani ühtmoodi mõjunud pargi ühtäkki hoopis teistsuguseks muudavad.

Paelainstallatsiooni töötoas saab osaleda üksinda või meeskonnaga. Uurime parki lähemalt, vaatame, kuidas kahemõõtmelise paelaga saab luua kolmemõõtmelisi ruume. Need ruumid võivad olla onnid, kuhu sisse minna, takistusrajad, aga ka lihtsalt geomeetrilised kompositsioonid, mis toovad esile pargi olulised kohad või aitavad nähtavaks muuta seni nähtamatud paigad. Paelainstallatsioonid jagavad suure avaliku pargiruumi väiksemateks ja intiimsemateks osadeks.

Arhitektuurikool on ainus ruumivaldkonna huviharidust pakkuv kool Eestis ja üks väheseid omataolisi ka Põhja-Euroopas ja Baltikumis. Arhitektuurikooli tunnid on suunatud ruumilise mõtlemise arendamisele ehk teemale, mida tänased üldhariduskoolide õppekavad vaid väga põgusalt puudutavad. Pooleteise tunni jooksul tutvutakse arhitektide juhendamisel ühe teemaga, arutatakse mõisteid ja küsimusi; ehitatakse, meisterdatakse, joonistatakse või joonestatakse; uuritakse, kuidas valminud töö teemaga suhestub, milliseid lahendusi pakub või milliseid küsimusi tekitab. Nooremad leiavad küsimusi, vastuseid ja uusi teadmisi käelise tegevuse käigus, vanemad lahkavad uusi teemasid sügavuti ning saavad praktiliste ülesannete näol tõsisemaid kogemusi ruumiga tegelevate erialade igapäevast. Töötubades ei õpita arhitektiks, vaid keskendutakse pigem ruumi märkamisele, mõistmisele, tajumisele ja loomisele. Arhitektuurikoolis on igal lapsel tähtis roll, sest tema mõtted ja ruumikogemus on ainulaadsed. Need saab alati välja öelda ja lisaks avastada kuidas kaaslased maailma näevad. Oleme individualistid, aga õpime ka koostööd.

 

Arhitektuurikool tegutseb 2011. aastast. Kooli peab MTÜ Ruumiharidus.

bottom of page