top of page

LINNAPAUSID:
DEANA KOLENCIKOVA (SK/FR)

installatsiooniprogramm

LINNAPAUSID / 16.-19. august

9 teost / üle linna / erinevad asukohad

2023. aasta festivali katusteema "Linnapausid” keskendub Tartu tühermaadele ja tühimikele. Need on üleminekufaasis ja taltsutamata paigad, mil esmapilgul ei tundu funktsiooni olevat, kuid ometigi on neil väärtus sellistena, nagu nad on. Uurime koos kunstnikega linnapauside mõju ja tähendust linnaruumis. Linnapausidest ajendatud installatsioone loovad üheksa kunstnikku või kollektiivi Eestist ning välismaalt, neist kolm on noored arhitektid, kes on valitud programmi avatud konkursi kaudu. 

received_178282925239187 (1)_edited_edited.jpg

DEANA KOLENCIKOVA (SK/FR) “Tuur neljakäpakil”

16.–19. august, 12.00–20.00
Maarjavälja tühermaa, alguspunkt: Arhitekti bussipeatus

Tuuride ajad
16.08 kl 15 (EST ja ENG)
17.08 kl 17.30 (EST ja ENG)
18.08 kl 15 (ENG) & kl 17.30 (EST ja ENG)
19.08 kl 15 (ENG) &  17.30 (EST ja ENG)


REGISTREERU tuurile SIIN! 

"Tuur neljakäpakil" on installatiivsete elementidega ekskursioon, mille käigus kutsutakse külastajaid ootamatul viisil Maarjavälja tühermaad avastama. Publik saab erinevate meeli aktiveerivate poeetiliste ülesannete kaudu ning spetsiaalset välitöö vormi kandes mänguliselt uurida pealtnäha üksluise välja elurikkust. Kunstnik tegi koostööd bioloog Ott Luukiga, kes valmistas ette töö aluseks saanud detailse analüüsi Maarjavälja kohta. 

Palume võtta tuurile kaasa oma veepudel ja soovi korral vahend puukide peletamiseks.

 

Deana Kolencikova on multidistsiplinaarne urbanistliku valdkonna kunstnik, kes töötab peamiselt avalikus ruumis ja avaliku ruumiga. Ta on elanud ja töötanud paljudes erinevates riikides. See on kujundanud tema kunstipraktikat ja viisi, kuidas ta reageerib kohaspetsiifiliselt antud paiga sotsiaalpoliitilistele küsimustele. Ta usub, et kaasaegsel kunstil on hariv, ühiskondlik ja keskkonda puudutav mõjujõud, mis peaks olema kõigile kättesaadav ja avatud. Erinevatele probleemidele visuaalse huumoriga vastates loob ta väikeseid, kuid tabavaid mõttekohti.

Deana Kolencikova koduleht

Projekti toetab Slovakkia Vabariigi Suursaatkond Helsingis.

bottom of page