top of page

ELAV PARK 

installatsioon

Juba kolmandat korda korraldab UIT festival eelkõige arhitektuuritudengitele suunatud avatud konkurssi, mille võitjatöödest kaks teostatakse ja eksponeeritakse festivali ajal. 2019. aasta festivali installatsiooni-programmi avatud konkursi teemaks oli “Elav park”. Tartu on roheline linn, kuid kui palju rohealasid vaba aja veetmiseks kasutatakse? Linnafestival UIT otsis installatsioone, mis meelitaks linnaelanikke rohkem pargis aega veetma ja tuletaksid meelde, et linnapark on meie ühine tagaõu. 


2019. aasta UIT festivali programmis on Jekaterina Shipilenko ja Inna Fleišeri heliinstallatsioon “Uina-muina” ning Maiken Vardja tajuaed “Urban Sniffari”.

untitled (1 of 1)-3.jpg

UINA-MUINA

tudengite installatsioon

 

Uina-Muina on interaktiivne heliinstallatsioon, mis pakub pargis uitavatele inimestele mõtteainet.

Park on looduse varjupaik linnas. Parki saab ka inimene peitu pugeda, juurepadjal pikutada, kuulata poolunes imelikke lugusid. Puude varjus on keha lõõgastunud ja meel ergas, inimene kuuleb, märkab ja tajub selgelt. 

 

Festivali-installatsioonide lühikest eluiga silmas pidades, on loodud materjal, mis pärast kasutamist loodust ei kurna. Kunstnikud on loonud omaette tehnika, mille käigus valmib eriline jätkusuutlik taime-kangas. 

JEKATERINA SHIPILENKO õppis Eesti Kunstiakadeemias sisearhitektuuri, veetis aasta vahetusõpingutel Investigative Disain erialal Die Angewandte koolis Viinis.

Viis läbi mitmeid töötubasid, sealhulgas Narva Urban Lab 2019 linnafestivali raames

Oma loomingus uurib liikuva, muutuva, piiripealse ruumi ja inimese suhet, tegeleb interaktiivse ruumi piiride kompamisega.

 

INNA FLEIŠER õppis EKAs stsenograafiat ja jätkab magistriõpinguid sisearhitektuuri osakonnas. 

Õppis stsenograafiat vahetusõpingutel Helsingis Aalto ülikoolis. 

Inna on loonud lavakujundusi mitmetele kaasaegse kunsti lavastustele, pöörates erilist tähelepanu ruumi performatiivsetele omadustele, ruumi ja aja-ajatuse-ajutisuse omavahelistele mõjudele.

Toimumisaeg: 21–24 august 

Asukoht: Vaksali park

untitled (1 of 1)-2.jpg

URBAN SNIFFARI

tudengite installatsioon

 

Tajuaed Urban Sniffari on mõeldud lemmikloomadele (koerad, kassid) ning nende omanikele. Urban Sniffari ideeks on stimuleerida lemmikloomade haistmis-, kompamis- ja maitsemeeli läbi erinevate taimeliikide. Taimedest on valitud lemmikloomadele mittemürgised liigid, mida nad saavad vastavalt enda hetketujule/ vajadusele ise valida ning nuusutada/närida. Samuti on installatsiooni teretulnud kasutama ka teised linnakodanikud, kes soovivad lihtsalt loomade tegemisi jälgida või uurida, kuidas taimed meie ja ka loomade meeli võivad mõjutada. 

​

MAIKEN VARDJA on koeraentusiastist urbanist, kes otsib läbi oma tööde võimalusi, kuidas integreerida lemmikloomi ja nende omanikke paremini avalikku linnaruumi.

Toimumisaeg: 21–24 august

Asukoht: Keskpark

bottom of page