top of page

LINNAPARASIIDID:
EVA MUSTONEN (EE)

installatsiooniprogramm

LINNAPARASIIDID / 18.-21. august

10 teost / üle linna / erinevad asukohad
 

Tänavune UIT festivali installatsiooniprogramm võtab luubi alla parasiitarhitektuuri. Nii kohalikud kui ka rahvusvahelised kunstnikud on linna vaadanud n-ö parasiidi pilguga, otsides uusi eluvõimalusi ruumi puudu- või ülejäägis. Linnaparasiidid on leidnud endale peremehe imekitsas ruumis hoonete vahel, mahajäetud tehasehoones, rohtukasvanud tiigis ja unustusse vajunud kinos. Installatsioonid on puistatud üle Tartu, mine otsi nad üles!

uitpiltt.jpg

foto: Gadea Burgaz

EVA MUSTONEN (EE) “Nimeta (Konnatiik)”

18.–21. august 12:00–20:00

Supilinna tiik

"Nimeta (Konnatiik)" on põhimõtteliselt linnuvaatlustorn, kuid torni asemel on purre ning vaatluse all Tartu legendaarne konnatiik Emajõe ning laululava vahelisel alal. Rohelusse uppunud ning võimatult kinni kasvanud tiik meenutab parematel aegadel veekogu asemel kapsamaad, kus konnad ja pardid igapäevaseid asjatoimetusi ajavad. Tiigi endasse sulgunud, ent viljakas ja kärarikas siseimpeerium on ajend kimbule tekstidele, mis tuiavad sumbunud radadel, püüdes omavahel kokku viia tähelepanekuid, väljamõeldisi ja meenutusi (teistest) tiikidest, nimetust rahulolematusest ja umbe vohamisest. Katkendeid on võimalik purdel kuulata.

 

Parve ehitaja: Urmo Teekivi

Toetajad: Tartu linn ja Eesti Kultuurkapital

 

Eva Mustonen (1986) on viimase paari aasta jooksul esinenud näitustel peamiselt vanakraamist ja tee-ise-esteetikast tõukuvate tervet ruumi hõlmavate installatsioonidega. Mustonen ammutab inspiratsiooni isiklikest lugudest, tõlkides neid ümber esemete, käsitöö ning lühijuttude keelde. Korduvad teemad on kodu ja käsitöö (ning nende tähendus), naiskogemus ning kunstitegemise köögipool.

 

Mustonen on esinenud näitustel Eestis ja välismaal. 2014. a pälvis ta aasta noore tekstiilikunstniku preemia ja 2017. a Wiiralti stipendiumi. Praegu elab ja töötab ta Tallinnas.

Eva Mustonen koduleht

bottom of page