top of page

LINNAPARASIIDID:
FERNANDO ABELLANAS (ES)

installatsiooniprogramm

LINNAPARASIIDID / 18.-21. august

10 teost / üle linna / erinevad asukohad
 

Tänavune UIT festivali installatsiooniprogramm võtab luubi alla parasiitarhitektuuri. Nii kohalikud kui ka rahvusvahelised kunstnikud on linna vaadanud n-ö parasiidi pilguga, otsides uusi eluvõimalusi ruumi puudu- või ülejäägis. Linnaparasiidid on leidnud endale peremehe imekitsas ruumis hoonete vahel, mahajäetud tehasehoones, rohtukasvanud tiigis ja unustusse vajunud kinos. Installatsioonid on puistatud üle Tartu, mine otsi nad üles!

crop_abellanas07.jpg

foto: Jose Manuel Pedrajas

FERNANDO ABELLANAS (ES) “Mobile Parasite” 

18.–21. august, 12:00–20:00

Kastani 167

Parasitism on omamoodi sümbioos, lähedane suhe, milles üks osapool – parasiit – sõltub teisest – peremeesorganismist – ja saab sellest mingit kasu. “Mobiilne parasiit” on objekt, mis analüüsib linna nurgataguseid ja pelgupaiku ning sobitab end erinevate vormidega, et kasutada ära iga paiga parimaid külgi, olgu nendeks seinad, põnev asukoht või katus, mille abil end vihma eest kaitsta. 

 

Toetajad: Tartu linn, Eesti Kultuurkapital, Hispaania saatkond 

 

Fernando Abellanas (sünd 1984 Valencias) on iseõppinud kuldsete kätega käsitöömeister, kes on loonud mööblidisaini stuudio Lebrel Studio. Abellanas külastab disainitöö kõrvalt aina enam kunstifestivale, sest tema suurim kirg on linnaruumis ajutiste installatsioonide loomine. Kõige enam köidab teda parasiitarhitektuur, mistõttu on ta olnud UITi  installatsiooniprogrammi suur inspiratsioon. 

 

Maailmas sai kunstnik tuntuks installatsiooniga Valencias, kui ta ehitas silla alla liigutatava eluruumi. Oma teostes kombineerib ta peamiselt puitu ja metalli ning kasutab oskuslikult mõlema materjali omadusi. Abellanas on osalenud mitmetel rahvusvahelistel kunsti-, disaini- ja arhitektuurifestivalil. Viimati nägi ta töid Prantsusmaal Bien Urbaini festivalil. 

Fernando Abellanas koduleht

bottom of page