top of page

LINNAPARASIIDID:
FLO KASEARU & ANDRA AALOE (EE)

installatsiooniprogramm

LINNAPARASIIDID / 18.-21. august

10 teost / üle linna / erinevad asukohad
 

Tänavune UIT festivali installatsiooniprogramm võtab luubi alla parasiitarhitektuuri. Nii kohalikud kui ka väliskunstnikud on linna vaadanud n-ö parasiidi pilguga, otsides uusi eluvõimalusi ruumi puudu- või ülejäägis. Linnaparasiidid on leidnud endale peremehe imekitsas ruumis hoonete vahel, mahajäetud tehasehoones, rohtukasvanud tiigis ja unustusse vajunud kinos. Installatsioonid on puistatud üle Tartu, mine otsi nad üles!

Kasearu&Aaloe_Trooja vesi.png

FLO KASEARU & ANDRA AALOE (EE) „Trooja vesi"

Sekkumine, mis leiab aset kõigil festivali päevadel kell 12:00; 15:00 ja 19:00 Emajõe äärsel alal Kaarsillast kuni Turusillani. Asukoha vihjeid leiad festivali sotsiaalmeediast.

 

Mis saab siis, kui veele tuld näidata? 

Paneme jõe vastuvoolu jooksma! Ülesmäge, vastuoksa, äraspidi! Bensiin põleb, mootor möirgab, pinge kasvab, jõe tüünesse kulgu sekkub teine rütm, uus liikumine... Ja kuskil annab miski järele. Viga, häire, vemp? “Trooja vesi” on inimlik ponnistus, kingitus surelikelt igavesele Emajõe Ateenale.

 

Täname: UPRENT ja Tehniline Direktor

Toetajad: Tartu linn ja Eesti Kultuurkapital

 

 

Flo Kasearu (1985) ja Andra Aaloe (1985) on loovpraktikud Tallinnast. Üheskoos ning erinevates kooslustes on nad teinud üksjagu linnaruumi kunstiprojekte (nt Vabadusplakat (2008), Bassein (2010), Kunstjärjekord (2010), O (2011, 2019), Alerts (2016), Kostüümidraama (2017) jm). Kõik need tööd on kohapõhised, totrad ent teravad, ning nende kolme joone kokkupuutepunkti otsing on see, mis Andra ja Flo ikka ja jälle kokku ja linnakunsti tegema toob. 

Flo Kasearu koduleht

 

bottom of page