top of page

GARAGE WAVE

minikino

Sierra-Still-1-1-1024x576.jpg

kaader Sander Joone "Sierrast"

Kino on avatud: 16.-19. AUGUST 12.00-20.00
Aadress: Raatuse 99

Kino aitab teha Tartu Elektriteater

Tere tulemast betoondžunglisse, kus takti näitab garage wave. On kuum, on pime, on umbne, aga – jumal tänatud – on lühike. Näitamisele tulevad viis animafilmi ei pruugi sind hruštšovkast välja viia, aga nad võivad paljastada nende varjatud võlu. Kinnita turvavöö ning naudi sõitu! 

Filmid

  • "Sierra" (Sander Joon, 2022, Eesti) – Isa ja poeg on autorallit kaotamas. Selleks, et võita, muudab poeg end rehviks. “Sierra”, inspireeritud kergelt režissööri lapsepõlvest, tõmbab meid sürreaalsesse autoralli maailma. 

  • "Sügav armastus" (Mykyta Lyskov, 2019, Ukraina) – Sügav armastus on lõpuks jõudnud Ukrainasse. 

  • "Urbanimation" (Hardi Volmer ja Urmas Jõemees, 2016, Eesti) – Poeetiline portreteering anonüümse linna evolutsioonist, ümberkujundamisest, vananemisest ja taastamist. Kui serveerida arhitektuuri hüperläps tehnikas ja lisada sellele muusika – siis elustub kivi. 

  • "Pidustus" (Nikita Diakur, 2018, Saksamaa) – Troon. Vigurlend. Rave.

  • "Sinu südamesse" (Ewa Borysewicz, 2013, Poola) – Seal on mullinäts, seal on kiik, nii et seal peab olema ka armastus – kusagil. Kibeda pettumusega lõppev armastuslugu, mis kajab tornmajade kvartali vahel. 

    * Nimi "Garage Wave" viitab ja teeb ühtlasi kummarduse uue laine filmivoolule.

KK_edited.jpg

Kamila Kucíková lõpetas Eesti Kunstiakadeemia animatsiooniosakonna. Pärast õpingute lõpetamist 2018. aastal on ta õpetanud oma alma mater'is animatsiooni ajalugu. Lisaks on ta 8 aastat töötanud PÖFF Shortsi programmikoostajana ning – kunagi ei ole elus piisavalt animatsiooniga seonduvat – on teinud seotult animatsioonidega koostööd paljude eri kultuurisündmustega. 

bottom of page