top of page

LINNAPARASIIDID:
IIRIS TOOM

avatud konkursi töö

installatsiooniprogramm

LINNAPARASIIDID / 18.-21. august

10 teost / üle linna / erinevad asukohad
 

Tänavune UIT festivali installatsiooniprogramm võtab luubi alla parasiitarhitektuuri. Nii kohalikud kui ka rahvusvahelised kunstnikud on linna vaadanud n-ö parasiidi pilguga, otsides uusi eluvõimalusi ruumi puudu- või ülejäägis. Linnaparasiidid on leidnud endale peremehe imekitsas ruumis hoonete vahel, mahajäetud tehasehoones, rohtukasvanud tiigis ja unustusse vajunud kinos. Installatsioonid on puistatud üle Tartu, mine otsi nad üles!

Iiris UIT foto.jpg

IIRIS TOOM (EE) „Kaan” 

18.–21. august 12.00–20.00

Tähe 48a

„Kaan” käsitleb parasiitlust nii vormis kui materjalis, tulles ajutise biolaguneva organismina jõesängist linna. Kallastelt ja põlluveergudelt niidetud pajurisu põimub parasiidina Tähe ja Õnne tänava nurgale, pakkumaks peavarju ja mõtteainet. „Kaan” nakkub Tartu vanima elektrialajaama külge Eesti elektrivõrgu sajanda juubeli eel, tähistades puiduhakke kasvavat kohta energiavõrgu rohepöördes.

 

Toetajad: Tartu linn ja EV Kultuuriministeerium

 

 

Iiris Toom (1996) on eesti disainer, kes tegutseb Suurbritannias. Arhitektuuri-magistrandina Cambridge’i ülikoolis põimib Iiris oma töös kohaliku kogukonna, kliima ja kultuuri, luues kaasaegseid vorme rahvalike käsitöövõtetega.

 

Iirise teos jõudis festivali programmi avatud konkursi kaudu. 

bottom of page