top of page

LINNAPAUSID:
JOHAN KIRSIMÄE & MARKUS VARKI

installatsiooniprogramm

LINNAPAUSID / 16.-19. august

9 teost / üle linna / erinevad asukohad

2023. aasta festivali katusteema "Linnapausid” keskendub Tartu tühermaadele ja tühimikele. Need on üleminekufaasis ja taltsutamata paigad, mil esmapilgul ei tundu funktsiooni olevat, kuid ometigi on neil väärtus sellistena, nagu nad on. Uurime koos kunstnikega linnapauside mõju ja tähendust linnaruumis. Linnapausidest ajendatud installatsioone loovad üheksa kunstnikku või kollektiivi Eestist ning välismaalt, neist kolm on noored arhitektid, kes on valitud programmi avatud konkursi kaudu.

IMG_20230717_174105 (1)_edited.jpg

foto: Jenna Velsvebel

JOHAN KIRSIMÄE & MARKUS VARKI (EE) “Taburet” 

16.–19. august 12.00–20.00

Ohvitseride park (Ülejõe)

 

“Taburet” on interaktiivne ruumiloome installatsioon, mis võimaldab linnapausi nautides intuitiivselt kujundada ümbritsevat ruumi. Nagu liivalossi vormitav olemus, hõlmab see ideed, et kõigil on võime oma keskkonda kujundada ja muuta. “Tabureti” konstruktiivse ning visuaalse lihtsuse inspiratsioon on just nimelt Tartu peidetud oleskluspaikade eklektiliselt meelevaldsed, kuid üdini funktsionaalsed väikevormid. “Taburet” talletab vahekasutusena mitteformaalse ruumi ajaliselt lühikest ning tegevuselt lihtsakoelist kehalist sekkumist ehk olemist. Haara “Taburet” ja võta istet!

Johan Kirsimäe ja Markus Varki on Tartust pärit noored vabakutselised arhitektid. Nad on koos õppinud Eesti Kunstiakadeemias arhitektuuri erialal ning pärast õpinguid ka koos praktiseerinud Portugalis Portos. Johani ja Markuse loomeprotsess ammutab inspiratsiooni isetegevuslikust mentaliteedist, mille uurimuslik-arhitektuurne väljund on pühendunud nii materjali taaskasutusele, kui ka kitsendustest vabale ruumiloomele.

bottom of page