top of page
IMG_4568_edited.jpg

KUTSE:
TULE EHITA MEIEGA KOOS KOLAHOOV!

Arhitektuurikool ja Linnafestival UIT ootavad eelkõige lapsi vanuses

8-15 aastat aga ka asjast huvitatud täiskasvanuid kampa, et ehitada koos ajutine kolahoov. Kolahoov on vabamängu soodustav ehitamise ala lastele ja noortele,  mis suunab loovalt, aktiivselt ja iseseisvalt õues aega veetma. 

Ehitamine toimub: 12.-15. augustil kella 11:00-15:00, Salme 1a hoovis.

Kolahoovi ehitamist juhendavad Arhitektuurikooli Tartu osakonna õpetajad ja maastikuarhitektid Kristin Leis ja Kerli Irbo.


Festival pakub osalejatele ehituspäevadel ka lõunasööki.


Osalema mahub piiratud arv huvilisi. Seega anna meile enda või oma lapse osalussoovist teada hiljemalt 1. augustiks aadressil 

kerli@arhitektuurikool.ee  / KOHAD ON TÄIS! 

KOLAHOOVI ehitamine Linnafestivalil UIT

Arhitektuurikooli eestvedamisel avatakse 16.-19. augustil Linnafestivali UIT raames vabamängu ja ehitamise ala - kolahoov, et noored saaksid rohkem loovalt, aktiivselt ja iseseisvalt õues aega veeta. Pakume Arhitektuurikooli lastega koos festivali raames võimalust oma tegemistega tagasi õue kolida, seal omapäi ehitada, lammutada, ronida, mängida ja suhelda. 

 

MIKS LOOME? 

Tänapäeva linnastunud väliruumis on terav puudus keskkondadest, mis suudaksid pakkuda noorele väljakutseid ja iseseisva tegutsemise rõõmu, olles samaaegselt kõigile kättesaadavad. Otsustasime katsetada Karlova kooli hoovialal ajutise ruumi eksperimendiga – mänguala, mis on loodud põhimõttel, et lastel on hea, arendav ja huvitav tegutseda autonoomselt kõiksugu kolaga.  

 

MISMOODI LOOME?

Kolahoovi ei pea jõudma mingiks kindlaks kellaajaks ja seal saab tegutseda nii nagu hing parasjagu ihkab. Kolahoovis ei ütle keegi, mida täna teha võiks ega anna juhiseid. Kehtib kokkulepe, et kõigil peab olema turvaline ja kõigil peab olema tore.

 

KUHU TULLA?

Salme 1a Karlova kooli hoovi rohealale luuakse UITi raames põnev vabamängu ja pikniku ala ning muud põnevat. Loodud kolahoovi saab külastada festivali ajal 16.-19. augustini. Kui soovid juba ehitamise juures kaasa lüüa, siis anna endast märku aadressil kerli@arhitektuurikool.ee

*Lisaks: Kolahoovide kohta leiad põneva artikli Müürilehest

** Arhitektuurikooli kohta leiad rohkem infot siit

bottom of page