top of page

LINNAPAUSID:
KUREERITUD ELURIKKUS

installatsiooniprogramm

LINNAPAUSID / 16.-19. august

9 teost / üle linna / erinevad asukohad

2023. aasta festivali katusteema "Linnapausid” keskendub Tartu tühermaadele ja tühimikele. Need on üleminekufaasis ja taltsutamata paigad, mil esmapilgul ei tundu funktsiooni olevat, kuid ometigi on neil väärtus sellistena, nagu nad on. Uurime koos kunstnikega linnapauside mõju ja tähendust linnaruumis. Linnapausidest ajendatud installatsioone loovad üheksa kunstnikku või kollektiivi Eestist ning välismaalt, neist kolm on noored arhitektid, kes on valitud programmi avatud konkursi kaudu.

Tammeaid_2125 (1).jpg

foto: Nele Tammeaid

KUREERITUD ELURIKKUS (EE) “Kohtunik”
16.–19. august 12.00-20.00

Oru 4 kõrval
 

Linnas leiab looduse kohtadest, kus inimene ei käi, mis on silma alt ära, varjatud ja salapärased. Sellistesse paikadesse on alati peidetud aed, kus aeg peatub, kust leiab vihjeid linnale kui looduse pelgupaigale. Need salaaiad õpetavad meile palju ka meie enda kohta. Panevad meid küsimuse ette, kas loodus linnas on ilus või kole, kas suudame taluda teisi liike ja harjumatuid olukordi või valmistavad need meile enneolematut ebamugavust. Astu Oru tänava salaaeda, roni kohtunikutoolile ja otsusta ise.

 

„Kureeritud elurikkuse“ nime taga seisavad kolm maastikuarhitekti:
 

Anna-Liisa Unt, Merle Karro-Kalberg ja Karin Bachmann on maastikuarhitektid, kes veavad projekti "Kureeritud elurikkus". See on Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi kuuluv ettevõtmine, mille eesmärk on Tartu kesklinna pargid muuta elurikkamaks ja mõnusamaks paigaks nii inimestele, loomadele, putukatele kui taimedele.

bottom of page