top of page

LINNAPAUSID:
KRISTINE MOGILEVCEVA & DARIA KHRAMOVA (LV/IL)

installatsiooniprogramm

LINNAPAUSID / 16.-19. august

9 teost / üle linna / erinevad asukohad

2023. aasta festivali katusteema "Linnapausid” keskendub Tartu tühermaadele ja tühimikele. Need on üleminekufaasis ja taltsutamata paigad, mil esmapilgul ei tundu funktsiooni olevat, kuid ometigi on neil väärtus sellistena, nagu nad on. Uurime koos kunstnikega linnapauside mõju ja tähendust linnaruumis. Linnapausidest ajendatud installatsioone loovad üheksa kunstnikku või kollektiivi Eestist ning välismaalt, neist kolm on noored arhitektid, kes on valitud programmi avatud konkursi kaudu.

Daria_Kristine_edited.jpg

KRISTĪNE MOGIĻEVCEVA (LV) & DARIA KHRAMOVA (IL) “Rajapaus”

16.-19. august 12.00-20.00
Põik 4 kõrval

 

Soovirada ehk desire path on universaalne urbanistlik kujund. See peegeldab inimese ja keskkonna suhtlemise põhiaspekti – kalduvust luua marsruute, mis põhinevad mugavusel. Vaatamata elanike subjektiivsetele ja kollektiivsetele eelistustele linnakeskkonnas liikumisel tajutakse radu sageli pelgalt kui mittemidagiütlevaid üleminekuruume.


Installatsioon tõstab selle linnanähtuse esile, tuues sisse alternatiivse perspektiivi – ootamatu pausihetke. Tavalistest materjalidest meisterdatud mõistatuslik struktuur kutsub esile uue kohtumise rajaga ebatavaliste kasutusstsenaariumide kaudu.

Daria Khramova ja Kristīne Mogiļevceva on Hollandi Delfti tehnikaülikooli arhitektuuriteaduskonna magistrandid. Neid huvitab interdistsiplinaarne lähenemine arhitektuurile, mis hägustab piire kunsti, stsenograafia ja tehnika vahel.

bottom of page