top of page

LINNAPARASIIDID:
NOMAD ARCHITECTS (LV)

installatsiooniprogramm

LINNAPARASIIDID / 18.-21. august

10 teost / üle linna / erinevad asukohad
 

Tänavune UIT festivali installatsiooniprogramm võtab luubi alla parasiitarhitektuuri. Nii kohalikud kui ka rahvusvahelised kunstnikud on linna vaadanud n-ö parasiidi pilguga, otsides uusi eluvõimalusi ruumi puudu- või ülejäägis. Linnaparasiidid on leidnud endale peremehe imekitsas ruumis hoonete vahel, mahajäetud tehasehoones, rohtukasvanud tiigis ja unustusse vajunud kinos. Installatsioonid on puistatud üle Tartu, mine otsi nad üles!

nomad_architects.jpg

NOMAD ARCHITECTS (LV) “Linna-aarete raamatukogu” 

18.-21. august, 12:00–20:00

Karl Ernst von Baeri 4

 

Jäätmed on disainiviga: meie linnad on suured inimtekkeliste materjalide ladustuskohad. Mitte kunagi varem ei ole meie ümber olnud rohkem metalli, plasti, naftapõhiseid komposiitmaterjale ja mineraale. Kõigest hoolimata kasutame uute ehitusmaterjalide saamiseks endiselt loodusressursse, selle asemel et olemasolevaid materjale taaskasutada ja efektiivselt ümber töödelda. Selleks, et olukorda parandada, peame taaskasutuse tõhusamaks muutma. 

Installatsioon rõhutab taaskasutuse olulisust, vaadeldes ehitusmaterjale kui teenust, mitte kui toodet. Nõnda kasutatakse materjali ilma seda lõikamata ning ühendatakse see omavahel köiega, mis lubab selle hiljem täielikult tükkideks võtta ja edasi müüa. 

 

Täname: Puumarket, Karimek

Toetajad: Tartu linn ja Eesti Kultuurkapital

 

NOMAD architects (Marija Katrina Dambe (LV) ja Florian Betat (DE)) on Lätis asuv väike ja noor arhitektuuribüroo, mis keskendub oma töös tugevalt jätkusuutlikkusele. 

Arhitektuuribüroo kandev idee, mis kumab läbi väikestest installatsioonidest kuni pereelamuteni, on disaini, taskukohasuse ja jätkusuutlikkuse ühendamine. Nad kasutavad oma projekte kui hariduslikke tööriistu, et julgustada ja aidata laiemat avalikkust ringmajandusele üleminekul. Lisaks kuuluvad NOMADi arhitektid mitmesse erialasesse töögruppi ja võrgustikku, kus nad tõstatavad ka riiklikul tasandil jätkusuutliku ehitussektori teemat ja võitlevad selle eest. 

Nomad Architects koduleht

bottom of page