top of page

LINNAPAUSID:
OLA KORBANSKA &  IWO BORKOWICZ (PL)

installatsiooniprogramm

LINNAPAUSID / 16.-19. august

9 teost / üle linna / erinevad asukohad

2023. aasta festivali katusteema "Linnapausid” keskendub Tartu tühermaadele ja tühimikele. Need on üleminekufaasis ja taltsutamata paigad, mil esmapilgul ei tundu funktsiooni olevat, kuid ometigi on neil väärtus sellistena, nagu nad on. Uurime koos kunstnikega linnapauside mõju ja tähendust linnaruumis. Linnapausidest ajendatud installatsioone loovad üheksa kunstnikku või kollektiivi Eestist ning välismaalt, neist kolm on noored arhitektid, kes on valitud programmi avatud konkursi kaudu.

iwola2023 (1)_edited.jpg

OLA KORBAŃSKA & IWO BORKOWICZ (PL) “Niida kollektiivset iha”

16.-19. august 12.00-20.00

Mõisavärava bussipeatus (Raadi)

 

Üheülbalised muruplatsid on universaalne mall, millega linna, aia ja eeshoovi tühimikke täidetakse. Need armastatud rohelised vaibad on rangelt kontrollitud. Seda värvi ja pikkuse osas ning sotsiaalsetest ootustest ja levinud esteetilistest harjumustest lähtudes, esindades idealiseeritud maastikku, mida iga hinnaga säilitada püüame.


Kunstnikud ja publik loovad ühiskõndimise aktsiooniga Versailles’ muruplatsi ehk tapis vert´i – absoluutse võimu rohuse lihtsuse äärmuslik esindaja. Ruum, kuhu ei saa siseneda, vaid mida saab ainult vaadata. Iga sammuga luuakse rada, mis jätab nähtava jälje vaevalisest katsest ümber mõelda meie murule suunatud ühist pilku ja kollektiivset ihalust.
Sammurada jätab jälje sellest vaevalisest katsest ümber mõtestada meie ühist nägemust murust ning meie ühiseid ihalusi.

Ola Korbańska on Berliinis tegutsev kujutav kunstnik ja kirjanik, kes on lõpetanud Eindhoveni disainiakadeemia. Iwo Borkowicz töötab arhitekti ja kujutava kunstnikuna. Korbańska ja Borkowicz teevad koostööd alates 2020. aastast, luues avalikus ruumis kohaspetsiifilisi kunstiinstallatsioone, mis vaatlevad linnakontekstis sageli idealiseeritud antropotsentrilisi suhteid looduse ja ressurssidega.

JEJU.studio koduleht

Ola Korbanska koduleht 

bottom of page