top of page

OSMO / LOOP.PH (uk)

installatsioon

inside.Still002 2.jpg

Loominguline juht & kontseptsiooni disain: Rachel Wingfield

Loominguline tehniline juht: Mathias Gmachl

Produktsioon: James Meredith

Toimumisaeg: 21.–23. august 15.00-21.00; 24 august 12.00-21.00

Asukoht: Jakobi 5, Tartu

OSMO on täispuhutav sfäär, mis imiteerib realistlikku tähistaevast. Publik saab siseneda hõbedasse NASA kosmosekangast valmistatud sfääri, et kogeda keset linnasaginat keskkonda, kus aeg justkui seisatub. 

Naudi valgusreostusest puutumatut tähistaevast, mis koosneb 3000 tähest ja planeedist. OSMO pakub varjupaika digitaalsete tehnoloogiate eest, kuna elektrit juhtiv membraan blokeerib telefoni- ja internetilevi. 
 

Loop.pH stuudio on Londonis asuv ruumilabor, mis loob eksperimente teaduse, arhitektuuri ja disaini valdkondades. Stuudio eesmärgiks on ühendada teadus ühiskonnaga ja disainida selleks keskkondi, mis julgustavad uute kogemuste toel publikut unistama ja ette kujutama, milline võiks olla meie tulevik linnades. Loop.pH peab äärmiselt oluliseks töötamist väljaspool galeriisid ja muuseumeid ning keskendub installatsioonidele avalikus ruumis. Sarnaselt Linnafestivalile UIT usub ka Loop.pH meeskond, et avalikku ruumi saab aktiveerida ja kohalikke elanikke kaasata, luues keskkondi, mis tekitavad osalejas positiivseid emotsioone.

Loop.pH asutati 2013. aastal ning selle eestvedajateks on Rachel Wingfield ja Mathias Gmachl. Nende tööd on oma kogudesse soetanud nii MoMA New Yorkis, V&A Museumi ja Bloomberg Collection Londonis ning Fosters Private Art Collection Genfis.

bottom of page