top of page

OTSIME OSALEJAID ETENDUS-JALUTUSKÄIGULE: TULE KÕNNI KÄSIKÄES INIMESEGA, KEDA SA EI TUNNE!

Kuidas Tartu linn erinevate inimeste vaatenurgast paistab? Kui lähedane saab olla kellegagi, kellega just kohtusid? Kas tahaksid jagada oma linnaruumi kogemusi ka teistega? Kutsume Sind osalema etendus-jalutuskäigul, mis viib koos teiste linlastega käsikäes kõndima!

 

“Kõnnime:Hoiame” (Walking:Holding) on šoti kunstniku Rosana Cade´i mitmel pool maailmas toimunud etendus-jalutuskäik, mis kutsub inimesi linnatänavatele, et kõndida käsikäes erinevate tundmatute kohalikega. Autorit köitis mõte, et jagame igapäevaselt linnades avalikku ruumi sadade inimestega, ent meie kokkupuude sama ümbrusega võib mõjuda väga erinevalt, sõltuvalt sellest, kes me oleme ja missugune on olnud meie varasem kogemus. Linlasi kokku toov lavastus toimub korraga ühele publiku liikmele ning viib neid käsikäes etenduses osalevate inimestega koos linnaruumi avastama. Rosana Cade’i projekt nägi ilmavalgust 2011. aastal Glasgow's ja praeguseks on “Kõnnime:Hoiame” toimunud enam kui 40 linnas.


18.-21. augustil tuleb etendus-jalutuskäik Linnafestivali UIT raames nüüd esmakordselt ka Tartusse.

 
Keda osalema ootame?

Otsime osalejateks mitmesuguseid tartlasi, et publiku kogemus oleks võimalikult mitmekülgne. Ootame kaasa lööma erineva soo, tausta, vanuse, väljanägemise, orientatsiooni ja rahvusega inimesi. Osalema on oodatud ka inimesed, kes liiguvad linnas näiteks ratastoolis, kepi abil või muul viisil, mis ehk pole paljudele linnaelanikele tavapärane.

Varasem esinemiskogemus pole vajalik, piisab vaid huvist algatuses osaleda.

Kui teil on erilisi vajadusi või kui te pole kindel, kas teil on mingil põhjusel võimalik osaleda, võtke ühendust ja me püüame lahenduse leida.

Mida osalejatelt ootame?


Osalejatelt ootame eelkõige huvi algatuse vastu ja valmidust inimestega koos linnas kõndida. Samuti ootame osalemist etenduse eelses töötoas (8. augustil), peaproovis (15. augustil) ning festivali ajal toimuvatel etendustel (18.-21.august). 

 

Etenduse käigus liigub osaleja iga publiku liikmega kindlal marsruudil umbes 5 minutit, enne kui too järgmisele osalejale nö edasi antakse, seejärel naasete oma alguspunkti, et võtta vastu järgmine publiku liige. Iga publiku liige kõnnib kokku umbes 30–40 minutit 6 või 7 erineva kohaliku osalejaga.

Mida pakume?

 

Lüües kaasa juba mitmel pool maailmas toimunud etendus-jalutuskäigul, saavad osalejad unikaalse kogemuse osaliseks ning võimaluse näha oma kodulinna uue nurga alt. Samuti kogemuse töötada meeskonnana ning olla põneva etenduse loomise juures. Osalejate algatusega seotud kulud kaetakse, samuti on olemas toitlustus.


Soovid osaleda?

 

Võta ühendust: 

mariliis@uit.ee 

Lisateavet projekti kohta leiab Rosana Cade'i kodulehelt.


 

Üleskutset võib julgelt jagada kõigile, kes võiksid olla sellest huvitatud.
 

Jääme teie vastuseid ootama!

 

Teie Rosana Cade & Linnafestival UIT 

bottom of page