top of page

PALGED, PAIGAD
AGNÉS VARDA & JR

välikino

FacesPlaces_Website_1.jpeg

Toimumisaeg: 18. AUGUST 21:30

Asukoht: Tuglase 10 hoov

Villages, Visages (2017)

Kestus 1h 29min

Seanss toimub koostöös Tartu Elektriteatriga
Subtiitrid: eesti ja inglise

Tasuta / viirustõendi alusel

Sel korral teeme kummarduse oma lemmikrežissöör Agnés Vardale, keda liitis dokumentaali kaasautor JR-iga ühine kirg piltide ja mälestuste talletamise vastu. Kutsume ka teid ühte ühist hetke looma - 30min enne ja pärast seanssi saab fotoboksis endast ja oma sõpradest teha vanakooli mustvalge fotoriba.

Kui prantsuse kino grand old lady Agnès Varda (s. 1928) ja tundmatu tänavakunstnik JR (s. 1983) 2015. aastal tutvusid, otsustasid nad kohe, et peavad koostööd tegema. Paar nädalat pärast esmakohtumist oldigi JR fotograafikaubikuga teel. Omapärase ekraanipaari eesmärgiks sai teha portreefilm Prantsusmaast ja tema inimestest, liikudes suurlinnadest eemale, pisikeste paikade maailma. Juhuslikel kohtumistel külaelanikega tehakse neist ülisuuri fotosid, mis kinnitatakse seintele ja müüridele. See on Agnès Varda ja JR ühine kirg – kujutised üldisemalt ja piltide talletamine, esitamine ning jagamine. Agnès Varda teeb seda läbi filmikunsti, JR loob vabaõhufotogaleriisid. "Me tahtsime teha filmi tavalistest inimestest. Meile öeldi, et nende lood ei ole piisavalt huvitavad. Aga teil on võimalus ise tunnistada, et on küll," on öelnud Varda.

Üle 60 aasta režissöörina tegutsenud Agnès Varda on viimased paar aastakümmet teinud dokumentaalportreesid, milles tal endal on keskne roll. Kustumatu uudishimuga vanaproua "Järelnoppijad ja mina" (2000) ja "Agnèsi rannad" (2008) on toonud talle juurde uusi fänne lisaks neile, kes nautisid juba Prantsuse uue laine aegadel mängufilme vändanud režissööri varasemat loomingut. Suur austus teineteise vastu paistab välja ka JR ja Varda ekraanisuhtest, mis on samas mõnusalt aasiv ning mida ei sega poolesaja-aastane vanusevahe.

bottom of page