top of page

LINNAPAUSID:
TAAVI PIIBEMANN 

installatsiooniprogramm

LINNAPAUSID / 16.-19. august

9 teost / üle linna / erinevad asukohad

2023. aasta festivali katusteema "Linnapausid” keskendub Tartu tühermaadele ja tühimikele. Need on üleminekufaasis ja taltsutamata paigad, mil esmapilgul ei tundu funktsiooni olevat, kuid ometigi on neil väärtus sellistena, nagu nad on. Uurime koos kunstnikega linnapauside mõju ja tähendust linnaruumis. Linnapausidest ajendatud installatsioone loovad üheksa kunstnikku või kollektiivi Eestist ning välismaalt, neist kolm on noored arhitektid, kes on valitud programmi avatud konkursi kaudu.

larhv taavi piibemann.png

TAAVI PIIBEMANN (EE) "Mida see, mida sa teed, teeb?"
2020*, 2023
Tiigi 67 parkla
16.–19. august  12.00–20.00

 

 

 

Sel korral küsib Piibemann tegevuse kaudu. Viie päeva vältel sorteerib ta purustatud hoonete tükke ja veab need parklas “omale kohale” – punased ühele ja valged teisele poole. See võib tunduda Sulle, vaataja, absurdne või ka mitte. Piibemanni tegevus teeb midagi ära, kui selle kaudu saab juurelda oma tegude tagajärgede üle.

Taavi Piibemann kirjutab: “2006. aastal iseloomustas Toomas Kalve mind järgmiste sõnadega: meeldiv inimene, hästi analüütiline, piisavalt vaene — võimalik, et ka kaks esimest on vähemasti osaliselt seni kehtivad.

2008. aastal tegi Eha Komissarov ühe näituse protsessi kestel tähelepaneku, et erinevalt minust Kiwale meeldib kunsti teha. Töö selle kallal, et oleksin rohkem nagu Kiwa, käib.

2016. aastal tõi Kadri Veermäe välja, et ma ei tee teoseid “lähedalt”, ehk siis oma tunnetest jms-st — tunnen, et olen vähehaaval selles suunas liikunud.” 

*Piibemanni samanimeline näitus toimus 2020. aastal Tartu poe galeriis (praegune Haki galerii).

bottom of page