top of page

ÜMBER TARTU 
ANDRES KAUTS & MÄRTEN RATTASEPP

jalutamisaktsioon

IMG_6257.jpg

foto: Liisi Reitalu

Algus: 16. AUGUST 10:00

Kogunemispaik: Toomemägi, Kristjan Jaak Petersoni kuju 

Kestus: 7-8 h

Matka trajektoor

Juba aastaid on flanöörid* Andres Kauts ja Märten Rattasepp mõelnud, et võiks ometi Tartu linnale ringi peale jalutada, hoides enam-vähem linnapiiri lähedusse. Seekordse UIT festivali raames saab eesmärk lõpuks täidetud. 

 

16. augusti hommikul kell 10 asub jalutusduo Toomemäelt Kristjan Jaak Petersoni kuju juurest teele. Huvilised on oodatud liituma – kaasteeliseks võib tulla kohe alguses, ent võib ka suvalisel hetkel matka käigus lisanduda (juhul kui neid perifeeriast üles leiate). Lõpuni kõndimine pole kohustuslik. Jalutuskäik on umbes 29–30 kilomeetrit pikk ning võtab tõenäoliselt 7–8 tundi. Sisutiheda ekskursiooniga tegemist ei ole, Andres ja Märten ilmselt Tartu kohta midagi ülemäära uut ja huvitavat ei räägi. Lihtsalt jalutavad.

 

Nagu ikka on matkajatel soovitatav varuda juua (palava ilma puhul ohtralt!) ning teepealsele sobivaid snäkke. Keset jalutust on ka üks toidupaus, loodetavasti mõnes obskuurses-lahedas toitlustusasutuses. Jalga tasub panna mugavad jalanõud ja selga ilmale sobivad riided.

 

Kohtume perifeeriasümfoonial!

*Sõna pärineb prantsuse keelest ning tähistab sihitut lonkijat ehk uitajat.

IMG_6258_edited.jpg

Andres Kauts veedab oma tööpäevad Tartu Elektriteatris, aidates filme näidata. Vabal ajal on ta juba lapsest saati UITaja ning jalutaja igasugu nurgatagustel.

Märten Rattasepp on arvutimängukirjanik ja -disainer, kellele meeldib raskeid asju ühest kohast teise tõsta, aga ka jalutada sihitult lõpmatuid tunde ja kilomeetreid.

foto: Liisi Reitalu

bottom of page